Autor: NAGY ATTILA-MIHAI Articol apărut în CERTITUDINEA Nr. 180 La alegerile anterioare circula un slogan liberal: „Să voteze cei cu carte”. Cei care se îngrijorează pentru soarta democrației la noi uită că această idee, de a vota doar elita, e anterioară democrației și împărțea societatea două pături: superioară și inferioară. Mi se pare că evoluția…
![]()